„Budapest jelenlegi lakhatási helyzete kritikussá vált” – Válaszolt az Airbnb-nek Nagy Márton
A miniszter szerint a magánszálláshelyek nagy száma is hozzájárult a lakhatási válsághoz.
A miniszter szerint a magánszálláshelyek nagy száma is hozzájárult a lakhatási válsághoz.
A külföldi rendelések éves szinten 100 milliárd forintos hiányt okoznak a költségvetésnek – fejtegette a nemzetgazdasági miniszter a Gazdasági Versenyhivatal konferenciáján.
Akciótervet és megoldási javaslatokat vár tőle a légi közlekedési káosszal kapcsolatban a nemzetgazdasági miniszter.
A NIO akkumulátorcsere-technológiájának közös fejlesztése a cél.
Muzsikáló Magyarország 2024 néven egymilliárd forintból indít hagyományos kávéházi cigányzene megőrzését célzó programot a kormány. A zenekarvezetők április 29-étől május 27-ig jelentkezhetnek a támogatásra.
A nemzetgazdasági miniszter szerint mivel az Egyesült Államok és Kína 7-8 százalékos költségvetési hiánnyal is működik, Európában se kellene túl fegyelmezettnek lenni.
Demonstráció-sorozat indulhat a húsiparban, ha a kormány nem segít a húsipari munkavállalók bérproblémájának orvoslásában.
A kormány állítólag nem tapasztalta, hogy vállalkozók kerültek volna bajba a kiskereskedelemben. A kormánnyal jó viszonyt ápoló kereskedelmi és iparkamara elnöke pedig természetesnek tartja, hogy a kisfalvak egy része bolt nélkül marad.
A nemzetgazdasági miniszter megdöbbent az MSZP ötletén a kormánypárti Magyar Időknek adott, már a jövő évi kampányra hajazó interjújában.
A nemzetgazdasági miniszter szerint korábban nem tapasztalt többlet alakult ki az államháztartásban, október végére 57,3 milliárd forint plusz keletkezett. Varga Mihály erről szerda reggeli sajtótájékoztatóján beszélt, ahol új intézkedéseket is bejelentett. Megemelik például a Modern városok nevű program keretét.
Varga Mihály szerint azzal, hogy Magyarországot felminősítette az S&P, a nemzetközi hitelminősítő elismerte: a magyar gazdaság jó úton halad. A nemzetgazdasági miniszter szombaton Kecskeméten, az 54. Közgazdász Vándorgyűlésen beszélt arról is: nagy bérnyomás nehezedik majd a jövőben az itthoni vállalatokra, mert a termelékenység növelésében előrébb vagyunk, mint a bérekben.
Magyarország 2008-ban, már Görögország előtt csődhelyzetbe került, és a kormányváltás után, hat év megfeszített munkával sikerült konszolidálni a gazdaságot – ezt mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a Financial Times londoni gazdasági napilap online kiadásának csütörtökön megjelent írásában, amelyből az MTI készített összefoglalót.